S.S.S.

expert®Atom, bor lateks, seramik, teflon ve ağır metaller içermeyen, sentetik teknolojisi ile geliştirilmiş, konsantre katıklarla güçlendirilmiş moleküler yapılı bir motor katkısıdır. 8-16 mikron büyüklüklerinde yumuşak sentetik partiküller içermektedir.

expert®Atom, motor içerisinde aşınan yerleri (özellikle silindir üst bölümleri ve alt kısımlarında oluşan aşınmalar) içeriğinde bulunan yumuşak sentetik partiküllerle doldurarak onarır.

Piston hareket halindeyken üste çıktığında, aşağı doğru inerken silindir duvarına yaslanır. En fazla aşınma silindirin üst bölümünde oluşur. Aynı hareket aşağıdan yukarıya çıkarken de tekrarlanır ve aşınma gömleğin alt yüzeyinde de gerçekleşir. Piston yaslanarak oluşturduğu aşınan yerleri, yine aynı sistemle expert®Atom’un içerisinde bulunan mikron partükülleri aşınan yüzeyi doldurur. Doldurma işlemi sonucu pistonla silindir arasındaki boşluğu kapatarak, yağın yanma odasına geçmesini, aracın yağ yakmasını önler. Egzozdan çıkan dumanı keser ve motorun kaybetmiş olduğu gücü eski haline getirir.

expert®Atom silindir kaçaklarını kapatarak aracın kompresyon değerlerini orijinal değerlerine yaklaştırır. Buna bağlı olarak aracın çekişini arttırır. Aşırı yatak boşluğu oluşmamış araçlarda, yine aynı prensiple dolgu yaparak yataklardan gelen sesi minimuma indirir. Yüksek kalite yağlama yaparak, metal yıpranmasını önleyerek parçaların uzun ömürlü olmalarına katkı sağlar.

expert®Atom’un içerisinde bulunan sentetik partiküller yumuşak partiküllerdir. Motor içerisinde yağsız kalma durumunda; katı yağlama görevi görür. Boyutları mikron düzeyinde olduğu için yağ kanalları ve yağ pompasını tıkamaz. Motor içerisinde tüm bölgelere nüfus ederek motorda ekstra yüksek koruma sağlar. Sentetik olması sebebiyle yağın yapısını bozmaz ve katranlaşma yapmaz.

expert®Atom BOR ve AĞIR METALLER İÇERMEDİĞİNDEN PİYASADA “ONARICI” DİYE TABİR EDİLEN ÜRÜNLERDEN TAMAMEN FARKLIDIR. Kesinlikle yağ katkısı olmayan motor iyileştiren bir üründür. Moleküler bir ürün olması, tam sentetik, yarı sentetik ve mineral yağlarla bir bütün oluşturmasıdır. Bu farklılıkları sebebiyle expert®Atom güvenle, motor yağlarının içerisinde kullanılmaktadır.

expert®Atom yeni araçlarda ve sorun yaşanmayan araçlarda da kullanılmaktadır. Koruma sağlayarak motor ömrünü uzatmaktadır.

expert®Atom motorda tam kompresyon sağlayarak sıkıştırma kaybını önler ve sessiz çalışmasını sağlar. Aracın ilk marşta çalışmasını sağlayarak geç çalışmasının da önüne geçer. Boşluk olan yerleri doldurarak ve en üst düzey yağlama yaparak motorun vuruntulu çalışmasını önler.

expert®Atom içeriğinde bulunan konsantre katıkla sertleşmiş o-ring, keçe ve contaları yumuşatıp açan, yağ sızdırmazlıklarına karşı etkili bir bileşimdir.

expert®Atom piston, silindir kaçaklarını önleyerek yakıtın yanma odasında tam yanmasını sağlar. Yakıt tüketimini düşürerek aynı zamanda yağın yanmasını engelleyerek egzoz emisyonunu düşürür.

expert®Atom araca uygulandıktan sonra, 50. km itibariyle aktif olarak görevini yapmaya başlar ve 200-250 km. içerisinde etkisini tam olarak gösterir.

expert®Atom 33o ml.’dir. Motor yağ kapasitesi 3-7 lt. aralığındaki araçlada 1 adet, 7-14 lt. aralığındaki araçlarda 2 adet, 36 lt. motor yağı kapasiteli araçlarda 4-6 adet olarak kullanılmaktadır.

expert®Atom‘un sabit yüzeylerde tutunabilme ömrü ortalama 15.000-27.000 km. aralığındadır. Aracın uygulama sonrasındaki birinci 10.000 km. yağ değişimi halinde; expert®Atom yağ ile birlikte boşalmaz. İkinci 10.000 km. de de etkisini sürdürmeye devam eder. Aracın 3. yağ değişiminde expert®Atom yeniden uygulanmalıdır.  30.000 km. de bir uygulama tekrarı tavsiye edilmektedir.

expert®Atom KULLANIMINI AŞAĞIDA BELİRTTİĞİMİZ KOŞULLARDA GERÇEKLEŞTİRMENİZ GEREKMEKTEDİR.

1- expert®Atom uygulamadan önce, aracın yağ ve yağ filtresi kesinlikle değiştirilmelidir.

2- Tam sonuç almak için, expert®Atom özelliğini yitirmiş eski yağın içerisine kesinlikle katılmamalıdır.

3- Motor yağı yenilendikten ve yağ filtresi değiştirildikten sonra aracını motoru çalıştırılarak ısıtılmalıdır.

4- expert®Atom yağa ilave edilerek araç rölantide 5-10 dakika çalıştırılmalıdır.

5- Eğer araç önceden çok duman atıyor ise, Araca gaz verilerek, önceden egzozda ve katalitik konvertörde, varsa eski birikmiş yağ kalıntıları attırılmalıdır.

Aracınızda teknik bir arıza yoksa, expert®Atom ile tam sonuç kaçınılmazdır.

expert®Atom motor ömrü %50 bin altına düşmüş araçlarda,

Silindir kapak contası yanmış ise,

Turbo arızası nedeniyle egzozdan “GRİ” duman çıkıyorsa,

Enjektör sorunlarından kaynaklı olarak egzozdan “SİYAH” duman çıkıyorsa (DİZEL ARAÇLARDA),

Subap lastiklerinden dolayı arıza var ise,

Aşırı aşınmadan dolayı çok yüksek yatak sesi çıkaran ve fazla fazla yağ yakan araçlarda,

Krank mili aşınmasından dolayı motordan gelen yüksek ses gibi durumlarda kullanılmamalıdır.

Shopping Cart (0)

Sepet